bir developer'ın köşesi..
İletişim: +90 531 559 3723

Hakkımda

Yetkinliklerim

C# 90%
Entity Framework 75%
MsSQL Server 80%
HTML / CSS 75%
ASP.NET MVC 75%
DevExpress 85%
Telerik 60%

Oğuz KURTCUOĞLU - Hakkında

Ben Oğuz KURTCUOĞLU

1991 yılının Aralık ayında Kastamonu'nun Tosya ilçesinde doğdum. İlköğretim ve liseyi Tosya'da okudum. Henüz ilköğretim yıllarımda bilgisayara olan ilgimden dolayı nerede bilgisayar görsem kurcalamaya başlıyordum. Bu yüzden okulda bulunan bilgisayarları bir kaç kez bozmuştum ve öğretmenlerden de epeyce fırça yemiştim. Daha sonra internet kafelere gitmeye ve buralarda sürekli bilgisayar kurcalıyarak birşeyler öğrenmeye çalışıyordum. Sürekli gittiğim bir internet kafe vardı ve burada bilgisayarların kasalarının yan metal kapakları yoktu :) Zaman zaman kimseye çaktırmadan bu kasaların içine bakar ve bunların ne işe yaradığını merak eder dururdum.

İlköğretimi bu şekilde meraklı meraklı bitirdikten sonra liseye başladım. İlk olarak düz lise okudum ve 2. yılda bir arkadaşımın gazı ile Ticaret Meslek Lisesi'ne başladım. Ancak 2. yıl da yapılan değişikliklerde Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'ne kaydolamadım. İstediğim web tasarım ve programlama derslerinin olduğu Anadolu Ticaret'e gitmekti ama olmadı ben Ticaret Meslek Lisesi Bilgisayarlı Muhasebe bölümüne başladım. Burada muhasebe alanında epeyce bilgi sahibi oldum gayet de iyiydim muhasebe alanında ancak benim içimde sürekli bilgisayar merağı vardı. Bir keresinde format atmayı öğrenmek için komşumuzun bilgisayarın 3 gün okula getirip götürdüm :) ama sonunda öğrendim format işini.

Liseden sonra çeşitli firmalarda ön muhasebe elemanı olarak çalıştım. Bir yandan da açıköğretim işletme okuyordum (hala daha okuyorum :S). En son çalıştığım firmada bir satış formu vardı ve bu satış formunu alıp 4-5 tane yere tek tek kaydediyorduk. Bu iş çok sıkmaya başladı beni aynı şeyleri yazıp yazıp duruyordum. Bunun için araştırma yapmaya başladım ve excel üzerinde vba ile programlama hakkında birşey duydum. Üzerine yoğunlaştım ve bu satış formlarını 1 kez doldurup diğer 5 yere vba ile yapmış olduğum uygulama sayesinde uğraşmadan kaydetmeyi başardım. Bu çok hoşuma gitmişti ve Visual Basic'i çok sevmiştim.. Ben yine bu şekilde Vba ile uygulamalar geliştirirken, Mahmut TEMUR hocamla tanıştım internette. Kendisine yaptığım işleri gösterdim ve bana "C# öğren ve ilerlet" dedi. Bu konuşmadan sonra Visual Basic'i tamamen bıraktım ve C# üzerine yoğunlaştım. Kendimi sürekli geliştirdim. Veritabanı yönetim sistemlerini araştırdım, inceledim ve böylece yazılım hayatım başlamış oldu..

Şu anda ise Antalya'da bulunan özel bir şirkette yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmaktayım..

Ben yazılım hakkında herhangi bir okul okumadım. Zaten bu işi gerçekten bilen insanlar, yazılımın okulda öğrenilemeyeceğini bilirler. Okul tabiki önemlidir ancak kimse size gerçek hayattaki tecrübeleriniz kadar yazılım öğretemez!

Boxed
Wide

Main Background

Color Scheme