bir developer'ın köşesi..
İletişim: +90 531 559 3723

Tüm Makaleler

C# Gmail The SMTP server requires a secure connection or the client was not authenticated. The server response was: 5.5.1 Authentication Required. Hatası

C# Gmail The SMTP server requires a secure connection or the client was not authenticated. The server response was: 5.5.1 Authentication Required.

Devamı..

Visual Studio 2015 Nuget Problem (An error occured while retrieving package metadata...)

Visual Studio 2015 Nuget Problem (An error occured while retrieving package metadata...)

Devamı..

Ön Muhasebe Programı Eğitim Seti - 5 (Bilgilendirme)

C# İle Ön Muhasebe Programı Eğitim Setimin 5 Videosu Hakkında Bilgilendirme..

Devamı..

Entity Faremework "There is already an open DataReader associated with this Command which must be closed first." Hatası ve Çözümü

Merhabalar, Entity Framework ile çalışırken iç içe sorgular oluşturduğunuzda "There is already an open DataReader associated with this Command which must be closed first." hatasını alabilirsiniz.

Devamı..

Entity Framework Makale Serisi 3 - Model Browser

Bir önceki makalemizde Schooll veritabanı için ilk Entity Data Modelimizi (EDM) oluşturmuştuk. Şimdi işin biraz daha derinine giderek detaylandırmaya çalışacağım. Konumuz Model Browser!

Devamı..

Entity Framework Makale Serisi 2 - Entity Data Model Oluşturma

Bu makalemde örnek bir veri tabanı üzerinden (SchoolDB) nasıl yeni bir data model oluştururuz buna bakacağız. Ayrıca oluşturduğumuz data modelimiz üzerindeki Entity-Table Mapping ve Context & Entity Classes konularına değineceğiz.

Devamı..

Devexpress GridControl Manuel Satır Ekleme ve Hesaplama

Bu videomda DevExpress GridControl nesnesi üzerinde manuel olarak yeni bir satır ekleme ve bu satırlarda hesaplama yapma seçeneklerini anlatmaya çalıştım..

Devamı..

Ön Muhasebe Programı Eğitim Seti - 4

C# İle Ön Muhasebe Programı Eğitim Setimin 4. Videosu..

Devamı..

C# İle Dış IP Adresini Öğrenme

C# ile dış ip adresi öğrenme.

Devamı..

Ön Muhasebe Programı Eğitim Seti - 3

Eğitim setimizin 3. videosunu nihayet hazırlayabildim. Bu videonun geç gelmesinin nedeni şirket içindeki projemiz ve şehir dışı bir seyahat. Bundan sonraki videolarda inşallah daha çabuk gelecek..

Devamı..

Ön Muhasebe Programı Eğitim Seti - 2

Ön muhasebe programı eğitim setinin 2. videosunu hazırlamış bulunmaktayım :) Bu video benim için çok önemli. Bu videoya gelecek olan geri dönüşler ile diğer videoların kalitesini artırmayı düşünüyorum. Bu eğitim seti benim ilk eğitim seti olduğu için

Devamı..

Ön Muhasebe Programı Eğitim Seti - 1 Giriş

Merhabalar, Uzun zamandır gelişmiş bir ticari ön muhasebe uygulamasının nasıl geliştirildiğini sıfırdan başlayıp tüm detayları ile anlatmayı planlıyordum. Sonunda ilk videomu çekebildim :) İnşallah faydalı olur..

Devamı..

DevExpress Wait Form içinde Progressbar Kullanımı

Bu makalemde DevExpress komponentlerinden olan WaitForm komponentinin progressbar ile nasıl kullanılabileceğini anlatmaya çalışacağım. Bu işlem bize özellikle bir liste içindeki kayıtların tek tek işlendiği durumlarda kullanıcıya %20,30,.. tamamlandı

Devamı..

Web Service Basic Authentication

Bu makalemde basic authentication ile login olmamızı isteyen web servislere nasıl login olabileceğimizi anlatacağım.

Devamı..

Entity Framework Makale Serisi - Entity Framework Nedir?

Bu makale serisinde baştan sona Entity Framework hakkında bilgiler vermeyi planlıyorum. Makale serisini takip ederseniz Entity Framework hakkında çok geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.. Şimdi başlayalım..

Devamı..

C# XML Serialization ve Deserialization İşlemleri

C# ile XML Serialization ve Deserialization nasıl yapılır, bize faydaları nelerdir öğrenelim..

Devamı..

Web sitem yayında!

Uzun bir çalışma sürecinden sonra nihayet bloğumu yazmayı tamamladım! Sürecin uzun olmasının nedeni, bloğumu yazarken sürekli olarak araya işlerin girmesi ve bazı şeyleri sil baştan yapmak. Ancak sonunda yayınlamayı başardım :)

Devamı..
Boxed
Wide

Main Background

Color Scheme